MEĐUNARODNI DAN DJEČJE KNJIGE

Autor: Dina Pernar, 3. 4. 2022.

Svake godine 2. travnja, na obljetnicu rođenja Hansa Christiana Andersena, autora nekih od najpoznatijih svjetskih bajki, obilježava se Međunarodni dan dječje knjige. Tim povodom učenici razredne nastave izradili su likovne radove koji prikazuju omiljene junake bajki koje su čitali. Izložba radova nalazi se u Gradskoj knjižnici i čitaonici „Đuro Sudeta“ Garešnica.

Priče su krila koja vam pomažu uzletjeti svakog dana.
Čitanje je sloboda. Čitanje je dah.

Čitanje vam omogućuje da vidite naš svijet na novi način i poziva vas u svjetove koje nikada ne želite napustiti.

Čitanje omogućuje vašem duhu da sanja.

Kažu da su knjige prijatelji za cijeli život i ja se slažem.

Vaš savršeni svemir raste samo kada čitate.

Priče su krila koja vam pomažu uzletjeti svakog dana pa pronađite knjige koje govore vašem duhu, srcu, umu.

Priče su lijek. One liječe. One tješe. One inspiriraju. One podučavaju.

Blagoslovi pripovjedače i čitatelje i slušatelje. Blagoslovi knjige. One su lijek za bolji, svjetliji svijet.

Richard Van Camp

« Travanj 2024 »