IZLET U ZAGREB

Autor: Dina Pernar, 20. 10. 2016.

19.10.2016. god. učenici viših razreda otputovali su u Zagreb  gdje su imali priliku po prvi put posjetiti HNK i razgledati ga uz pratnju glumca drame. Šetnjom prostorijama koje su inače skrivene očima publike, predstavljena im je dosad neviđena strana kazališta. Razgledavanje hodnika, podzemnih prolaza, carskog salona , svečane lože, garderoba, baletne dvorane, radionica i pozornice te slušanje zanimljivih povijesnih priča samo su neki od čarobnih trenutaka koje su učenici imali priliku iskusiti.

Uz pratnju stručnog vodstva učenici su obišli poznatije lokacije i spomenike grada Zagreba te čuli zanimljive priče vezane uz njih.

Nakon šetnje gradom, posjetili su Muzejsko-memorijalni centar Dražen Petrović gdje su slušajući priču o Draženovom životu i njegovim uspjesima, te razgledavajući brojne izložbene primjerke vezane uz njegov privatni i sportski život doznali mnogo toga o našem poznatom košarkašu i vrijednostima koje su ga vodile. Nakon razgledavanja muzeja, učenici su pogledali kratki film o Draženovom životu te se imali priliku upoznati s njegovom majkom koja je na kraju našoj Školi poklonila dvije košarkaške lopte i stripove, a svakom učeniku Draženov poster.

Izlet se nastavio u Arena centru gdje su učenici imali slobodno vrijeme za druženje, šetnju i shopping. Kraj dana začinio je odlazak u HNK na baletnu predstavu Romeo i Julia gdje su mogli doživjeti poznatu ljubavnu priču ispričanu na dosad neviđen način.

« Travanj 2024 »