Energetska obnova zgrade OŠ Trnovitički Popovac

Energetska obnova zgrade Osnovne škole Trnovitički Popovac

na adresi Trnovitički Popovac 80, Garešnica

Operativni program                                          "Konkurentnost i kohezija" 2014. - 2020.

Prioritetna os 4: Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije

Investicijski prioritet 4c: Podupiranje energetske učinkovitosti, pametnog upravljanja energijom i korištenje OIE u javnoj infrastrukturi, uključujući javne zgrade, te u stambenom sektoru

Specifični cilj 4cI: Smanjenje potrošnje energije u zgradama javnog sektora

1. OPĆI PODACI O PROJEKTU

MIS ref. broj projektnog prijedloga

KK.04.2.1.03.0048

obnove

Objekt - Indeks razvijenosti JLS

Kontinentalna Hrvatska - I skupina

Projekt provodi korisnik projekta OŠ Trnovitički Popovac, Trnovitički Popovac i partner Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, OIB-85828625994

2. CILJEVI PROJEKTA I POKAZATELJI

Projekt se provodi sukladno Operativnom program Konkurentnost i kohezija 2014.-2020., Prioritetnoj osi 4 Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije, Investicijskom prioritetu 4c Podupiranje energetske učinkovitosti, pametnog upravljanja energijom i korištenja OIE u javnoj infrastrukturi, uključujući javne zgrade, i u stambenom sektoru, te Specifičnom cilju 4cl Smanjenje potrošnje energije u zgradama javnog sektora. Projekt pridonosi ostvarenju ciljeva Direktive o energetskoj učinkovitosti (2012/27/EU), Dugoročne strategije za poticanje ulaganja u obnovu nacionalnog fonda zgrada Republike Hrvatske i Trećeg Nacionalnog akcijskog plana energetske učinkovitosti.

Obnovom energetske funkcionalne cjeline (ETC-a) projektirana je ušteda toplinske energije za grijanje (QH,nd) nakon provedbe projekta od (%):

63,24%

Projektirana ušteda toplinske energije zadovoljava sektorski sprecifični kriterij prihvatljivosti definiran Pozivom ref. br. KK.04.2.1.03, a to je ušteda energije za grijanje/hlađenje na godišnjoj razini (kWh/god) od najmanje 50% u odnosu na godišnju potrošnju energije za grijanje/hlađenje prije provedbe projekta (QH,nd).

Provode se sljedeće projektne aktivnosti:

• povećanje toplinske zaštite vanjskog zida
  • povećanje toplinske zaštite stropa prema negrijanom prostoru
  • stručni nadzor građenja
  • energetski pregled zgrade, izrada izvješća o energetskom pregledu zgrade i energetskog certifikata nakon provedene energetske obnove
  • promidžba i vidljivost projekta
  • upravljanje projektom i administracija
  • aktivnosti stručne podrške Prijavitelju/Korisniku od strane Partnera

Pokazatelji za praćenje i potvrdu ostvarivanja ciljeva:

3. PRORAČUN PROJEKTA

Ukupna vrijednost Projekta se određuje na 494.742,41 kuna.

Ukupni prohvatljivi troškovi se određuju na 494.742,41 kuna.

Dodjeljuju se bespovratna sredstva u iznosu od 312.899,85 kuna, što predstavlja 63,2450025 % ukupno prihvatljivih troškova Projekta i što je najveći mogući iznos sufinanciranja ukupno utvrđene vrijednosti prohvatljivih izdataka Projekta navedenih u točki 3.2. ovog članka.

4. RAZDOBLJE PROVEDBE PROJEKTA

Razdoblje provedbe Projekta od 1. srpnja 2017. do 31. prosinca 2018. godine.

Ovaj poziv se financira iz Europskog fonda za regionalni razvoj.

PRIORITETNA OS 4 - Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije

« Studeni 2021 »