Kutak za učenike

Učenici od V. - VII. razreda

"Blacokut poezija zanimljiv je i kreativan spoj pjesništva, crtanja i kolaža, spoj dekonstrukcije teksta i njegove rekonstrukcije i upisivanja novih značenja, a dokazuje da umjetnost možemo pronaći svuda oko nas. Ona nastaje, kako joj i sam naziv kaže, zacrnjivanjem dijelova teksta tako da nezacrnjene riječi tvore smislenu cjelinu, a ostatak se potom može i dodatno obogatiti crtežima ili kolažem."
U nastanku Blackout poezija okušali su se i učenici od 5. do 8. razreda. na satu hrvatskog jezika.

Učenici V. razreda

Na nastavi Njemačkog jezika učenici su povodom Dana voda izradili prigodni plakat te time obogatili svoj vokabular njemačkim riječima. Dan voda obilježava se u cijelom svijetu 22. ožujka i usmjeren je na važnost vode i podizanje svijesti o ljudima koji nemaju pristup sigurnoj vodi.

Učenici V. razreda

Vrijedni učenici 5. razreda i učiteljica Njemačkog jezika Marina Pogledić ususret Uskrsu uredili pano naše škole.

Učenici VII. razreda

Učenici 7. razreda i učitelj Likovne kulture, Zdravko Damjanović. Ususret Uskrsu i proljetnim praznicima, šarenilom pisanica i proljetnog cvijeća ukrasili jedan od panoa naše škole.

Učenici VI. razreda

Znaš li zapravo što jedeš? Znaš li koja je zapravo razina šečera u hrani? Na ova pitanje učenici 6. razgovora dobili su odgovore te ih podijelili sa nama kroz kreativano i edukativano uređivanje  panoa.

« Lipanj 2021 »

> Kutak za učenike
Osnovna škola Trnovitički Popovac / Trnovitički Popovac 80, HR-43233 Trnovitički Popovac / os-trnoviticki-popovac.skole.hr / ured@os-trnoviticki-popovac.skole.hr