Učenici V. razreda

Na nastavi Njemačkog jezika učenici su povodom Dana voda izradili prigodni plakat te time obogatili svoj vokabular njemačkim riječima. Dan voda obilježava se u cijelom svijetu 22. ožujka i usmjeren je na važnost vode i podizanje svijesti o ljudima koji nemaju pristup sigurnoj vodi.

Učenici VI. i VIII. razreda

Sretan Dan žena, sve najbolje  za Vaš dan! Učenici i učiteljica Njemačkog jezika, prigodnim uređivanjem panoa u školi obilježili su Dan žena 08. ožujka 2022. godine.

Učenici VI. i VIII. razreda

Uživati u toplim zrakama jesenskog sunca i istraživati bogatstvo šume i plodnih polja.  Zamijetiti kako listopadno drveće mijenja boju lišća, a tlo se pretvara u šareni sag. Uočiti raznolikost u vrstama listopadnih stabala i listova. Neki su listovi veći, neki manji, neki uži, neki širi. Učenici VI. i VIII. razreda i nastavnica Adrijana Kovač  sakupili su plodove hrasta, divlje kupine, divlje ruže, bundeve, soje, graha… na kreativan način pozdravili su gospođicu jesen. Lijepim idejama osmislili su pano i uredili stol naše škole.

Učenici VIII. razreda

Učenici 8. razreda i učitelj Likovne kulture, Zdravko Damjanović uredili pano u našoj školi.

Učenici od I. - VIII. razreda

Jeste li znali da su brojna istraživanja pokazala da i samo petnaest minuta čitanja djeci dnevno može pozitivno utjecati na njihov razvoj? Djeca kojoj roditelji čitaju svakoga dana dodatno razvijaju moždane stranice i komunikacijske vještine, uče nove riječi, uče o svijetu oko nas, razvijaju maštu i kreativnost, postaju bolji u školi i grade bolje međuljudske odnose. Naša knjižničarka Dina Pernar kreativnim panoom dočekala učenike na ulazu u školsku knjižnicu.

Učenici od V. - VIII. razreda

Početkom nastavne godine učenici i profesorica Hrvatskog jezika Anita Kurtušić obilježili su Međunarodni dan pismenosti. Međunarodni dan pismenosti obilježava se 8. rujna svake godine, a utemeljio ga je UNESCO davne 1967. s ciljem promoviranja važnosti učenja i pismenosti, ali i osvješćivanja javnosti o problemu nepismenosti koji još uvijek pogađa veliki dio svjetskog stanovništva.

Učenici od V. - VII. razreda

"Blacokut poezija zanimljiv je i kreativan spoj pjesništva, crtanja i kolaža, spoj dekonstrukcije teksta i njegove rekonstrukcije i upisivanja novih značenja, a dokazuje da umjetnost možemo pronaći svuda oko nas. Ona nastaje, kako joj i sam naziv kaže, zacrnjivanjem dijelova teksta tako da nezacrnjene riječi tvore smislenu cjelinu, a ostatak se potom može i dodatno obogatiti crtežima ili kolažem."
U nastanku Blackout poezija okušali su se i učenici od 5. do 8. razreda. na satu hrvatskog jezika.

Učenici V. razreda

Vrijedni učenici 5. razreda i učiteljica Njemačkog jezika Marina Pogledić ususret Uskrsu uredili pano naše škole.

Učenici VII. razreda

Učenici 7. razreda i učitelj Likovne kulture, Zdravko Damjanović. Ususret Uskrsu i proljetnim praznicima, šarenilom pisanica i proljetnog cvijeća ukrasili jedan od panoa naše škole.

Učenici VI. razreda

Znaš li zapravo što jedeš? Znaš li koja je zapravo razina šečera u hrani? Na ova pitanje učenici 6. razgovora dobili su odgovore te ih podijelili sa nama kroz kreativano i edukativano uređivanje  panoa.

« Lipanj 2022 »