Križevci - terenska nastava

Autor: Mustafa Bećirspahić, 18. 10. 2024.

Učenici predmetne nastave, u pratnji svojih razrednika, su bili na terenskoj nastavi u Križevcima.

Dočekala ih je MAGDA LOGOMER HERUCINA, posljednja hrvatska „vještica“ koja je bila cjelodnevni voditelj učenika. Prvo su razgledali GRKOKATOLIČKU KATEDRALU. Potom ih je domaćica odvela do MAGDINOG VRTA. Tamo su ispred Magdine hiže uz čaj i Magdine kekse  te ugodan boravak u prirodi upoznali vrt (hotel za kukce, Vrt mirisnog bilja, gredice vrtlara,klupice za odmor…).

Pogledali su Razvojni centar i Tehnološki park i usput mahnuli mačku Ljubiju iz poznate priče “Princeza Hedy”, križevačkog pisca Josipa Petrlića Pjera.

Posjetili su i KRIŽEVAČKI KOZMOLOŠKI CENTAR, prvi takav u Hrvatskoj dostupan javnosti, u sklopu kojeg se nalazi Zvjezdarnica - predavanje, promatranje teleskopom, ulazak u kupolu Zvjezdarnice i predstavljanje križevačkog meteorita uz predstavnike Astronomskog društva Perzeidi

Obišli su i Gradski muzej uz vodstvo kustosa, pa su otišli na TORANJ HRVATSKOG DOMA odakle se pruža predivan pogled na Križevce s visina, na sve četiri strane svijeta.

Nakon slobodnog vremena za odmor, druženje i igru te odlazak na sladoled upoznali su ostatak znamenitosti grada: STROSSMAYEROV TRG, MURAL koji nam „priča“ o slavnim Križevčanima (pilotu, izumitelju, slikaru-grafičaru, travarici, glumici) , SINAGOGU, TRG ANTUNA NEMČIĆA.

Zabavna i poučna terenska nastava za preporuku svim školama i učenicima.

« Listopad 2024 »