Ususret Europskoj uniji na satovima hrvatskog jezika

Autor: Administrator , 12. 5. 2013.

Na satu hrvatskog jezika osmišljene su smjernice projekta Ususret Europskoj uniji. Odlučeno je da ćemo se Europskom unijom baviti kroz satove lektire te da ćemo za svakog pisca pogledati je li stanovnik Europske unije. Kako bi praćenje bilo što preglednije, odlučili smo napraviti kartu. Izrada karte dala nam je ideju da napravimo i zastave  na koje ćemo i napisati obilježja zemalja članica. Tako smo na njih napisali naziv zemlje i glavni grad, površinu, broj stanovnika i službeni jezik.  Na svakoj karti naći ćemo i podatak od kada je zemlja članica Europske unije. Uz te zastave izradili smo i male zastavice na koje smo napisali imena pisaca koje obrađujemo na satu lektire, vrijeme u kojem su živjeli , mjesto i lektiru koju smo pročitali. Njih smo također smjestili na kartu. Uz samu kartu i zastavice izradili smo i umne mape . Potrebno je još samo reći da su u projektu sudjelovali svi učenici  predmetne nastave, uz posebnu pomoć učenika sedmog i osmog razreda. Hvala svima i od 1. srpnja želim Vam dobrodošlicu u Europsku uniju!