Javni natječaj

Autor: Administrator , 18. 6. 2013.

Na temelju članka 35. i 391. Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima                 („Narodne novine“ br: 91/96, 68/98,137/99, 22/00, 73/00,129/00,114/01, 79/06, 141/06,146/08, 38/09,153, 09,143/12), Suglasnosti Županijske skupštine Bjelovarsko-bilogorske županije i Odluke Školskog odbora Osnovne škole Trnovitički Popovac, Osnovna škola Trnovitički Popovac objavljuje

JAVNI NATJEČAJ

za prvu javnu prodaju nekretnine u vlasništvu OŠ Trnovitički Popovac

Određuje se prva javna prodaja nekretnine u vlasništvu OŠ Trnovitički Popovac kako slijedi:

I. PREDMET PRODAJE

1.       Nekretnina upisana u zk.ul.broj 384 k.o. Gornja Garešnica, čkbr. 2440/2  škola broj 27 (javna građevina prizemnica, osnovna škola), dvorište i voćnjak u Gornjoj Garešnici sa 1151 čhv a koju čine: škola broj 27 u Gornjoj Garešnici  sa 66 čhv, dvorište u Gornjoj Garešnici sa 568 čhv i voćnjak u Gornjoj Garešnici sa 517 čhv.

2.       Utvrđena vrijednost nekretnine koja je predmet prodaje je 120 295,68 kuna

II.POČETNA CIJENA

Za nekretninu pod rednim brojem 1. početna cijena iznosi 120 295,68 kuna

III.  Kriterij za odabir najpovoljnije ponude je najviša ponuđena cijena.

IV. Rok za podnošenje pisanih ponuda je 8 dana od dana objave javnog natječaja.

V.  Na javnom natječaju mogu sudjelovati fizičke i pravne osobe.

VI. Sudionici natječaja moraju uplatiti jamčevinu u iznosu 5% utvrđene početne cijene za nekretninu izloženu prodaji, na žiro račun OŠ Trnovitički Popovac broj 2402006-1100008808, poziv na broj 05-OIB, s naznakom „jamčevina za natječaj – prodaja nekretnine“. Natjecatelj je obvezan priložiti ponudi potvrdu o prethodnoj uplati jamčevine (ovjerenu od banke ili FINA-e). Kupac može biti samo osoba koja je uplatila jamčevinu i koja ispunjava ostale uvjete iz natječaja.

VII. Svaka ponuda mora sadržavati:

1.       ime, prezime i adresu ponuđača, odnosno pravne osobe s adresom i naznakom odgovorne osobe

2.       ponuđen iznos u kunama koji ne može biti manji od utvrđene početne cijene nekretnine

3.       dokaz o uplaćenoj jamčevini

4.       ponuđači također moraju podnijeti:

-          fizička osoba – javnobilježnički ovjeren preslik domovnice ili osobne iskaznice

5.       broj računa ponuditelja radi povrata jamčevine

Najpovoljnijom ponudom smatrat će se ponuda s najvišom ponuđenom cijenom, uz ispunjenje svih uvjeta natječaja. Ponude natjecatelja ispod utvrđene cijene neće se razmatrati. U slučaju da su ponude identične, natječaj će se ponoviti, tako da će ponuđena najviša cijena u ponovljenom natječaju biti navedena kao početna kupoprodajna cijena. Sve poreze, pristojbe i ostale troškove koji nastanu u svezi kupoprodaje snosi kupac.

VIII.  Najpovoljniji ponuditelj mora u roku 15 dana od dana dostave odluke o odabiru najpovoljnije ponude sklopiti kupoprodajni ugovor te u roku 15 dana od dana potpisivanja ugovora uplatiti preostali  dio kupoprodajne cijene (razlika između ponuđenog iznosa i uplaćene jamčevine). Ako kupac ne uplati cijenu u ugovorenom roku, smatra se da ugovor nije ni sklopljen te OŠ Trnovitički Popovac može pozvati na potpisivanje ugovora slijedećeg najpovoljnijeg ponuditelja uz uvjet da prihvati kao kupoprodajnu cijenu najviši ponuđeni iznos na natječaju.

IX.  Jamčevina uplaćena po utvrđenom najpovoljnijem ponuditelju zadržava se i uračunava u kupoprodajnu cijenu. Ako najpovoljniji ponuditelj ne uplati preostali iznos kupoprodajne cijene, odnosno ne zaključi kupoprodajni ugovor u utvrđenom roku, smatrat će se da je odustao od ponude te gubi pravo na povrat uplaćene jamčevine.

X. Ponuditelju čija ponuda neće biti prihvaćena, uplaćena jamčevina vratiti će se u nominalnom iznosu u roku 15 dana od dana dostave odluke  o odabiru najpovoljnije ponude.

XI. Ponude za natječaj dostavljaju se u zatvorenoj omotnici, s naznakom „za natječaj za kupnju nekretnina“ na adresu Osnovna škola Trnovitički Popovac, Trnovitički Popovac 80, 43280 Garešnica. Rok za podnošenje ponuda je 15 dana od dana objave javnog natječaja na oglasnoj ploči i web stranici OŠ Trnovitički Popovac.

XII. O ishodu natječaja natjecatelji će biti obaviješteni u roku 30 dana od dana isteka roka za dostavu ponuda.

XIII. Dodatne informacije u svezi javnog natječaja mogu se dobiti na telefon 043/542-012, svakim radnim danom od 9-12 sati.

XIV. Javni natječaj za prodaju nekretnine opisane u članku 1. natječaja objavit će se na oglasnoj ploči i web stranici OŠ Trnovitički Popovac.