Autor: Adrijana Kovač, 9. 11. 2022.

IRIM- Institut za razvoj i inovativnost mladih je razvio i provodi najveći STEM program u Europi s dosegom od 300.000 djece i mladih. U Hrvatskoj uključeno više od 12.000 djece (najveće takvo natjecanje u EU) u 600 škola. Ponosni smo na naše učenike koji imaju volje za napredovanjem i učenjem.

Naši učenici od 5. razreda do 8. razreda Ivona Goleš, Ivana Marić, Rajković Patricija, Rajković Petra, Ema Stupar, Maja Šuput, Lucija Ugarković, Sara Šajnović, Paola Šajnović, Marija Ugarković, Jana Međimorec, Ana Šajnović po prvi puta sudjelovali su u natjecanju Croatian Makers lige. Natjecatelje je za natjecanje pripremala mentorica Adrijana Kovač. Natjecanje je održano u prostorijama OŠ Trnovitički Popovac 09.11.2022.  u online okruženju. Učenici nakon programiranja su pokretali  robote,  robotima je bilo zadano da slijede zadanu liniju, pale svijetla i sviraju neku od izabranih nota, snimala se vožnja robota. Učenici su uspješno odradili zadatak te u regiji Bjelovar plasirali se ne 3. mjesto (mlađa skupina) i 1. mjesto (starija skupina). Čestitamo na postignutim rezultatima!