Autor: Dina Pernar, 20. 11. 2022.

Svi znamo koliko je čitanje važno. Pomaže nam u međusobnoj komunikaciji, povećava emocionalnu inteligenciju, pomaže nam da bolje razumijemo svoj unutarnji svijet, razvija kritičko promišljanje i mnogo toga.

U Mjesecu hrvatske knjige koji se obilježava svake godine od 15. listopada do 15. studenog sudjelovali smo na Natjecanju u čitanju naglas koje se održalo na gradskoj razini u novom prostoru Gradske knjižnice i čitaonice "Đuro Sudeta" Garešnica.

Učenici naše škole na kreativan način predstavili su svoje omiljene knjige te čitali ulomke. U mlađoj kategoriji sudjelovali su Jana Međimorec i Marko Semeš, a u starijoj kategoriji Maja Šuput i Marija Ugarković.

Nastupilo je 19 učenika iz 5 škola (OŠ Berek, OŠ Trnovitica, OŠ Garešnica, OŠ Slavka Kolara Hercegovac i OŠ Trnovitički Popovac). Nastup svih učenika bio je izvrstan, tako da je tročlano povjerenstvo uputilo riječi pohvale i podrške ukazujući na važnost čitanja.

Na županijsku razinu Natjecanja u čitanju naglas koje će se održati u Bjelovaru, 1. 12. 2022. godine plasirao se naš učenik 4. razreda, Marko Semeš. Čestitamo mu na uloženom trudu i želimo puno uspjeha na višoj razini natjecanja.